Smartweb s.r.o.

Radíme pri výbere striešok

Vhodná strieška nad vchodom

Ochranná strieška nad vchodom alebo  má chrániť  predvstupový priestor do domu pred dažďom, vetrom, či snežením. Môže ju mať každý dom, treba však dodržať určité konštrukčné postupy, a samozrejme zladiť striešku  so zvyškom domu.

Striešky nad dvere  pri novostavbe

Najlepšie  je rozhodnúť sa ešte počas projektovania, je to o niečo jednoduchšie. Vtedy je striežka súčasťou hrubej stavby, riešená ako výstupok z obvodovej steny alebo stropnej konštrukcie. Pri masívnejšej strieške možno použiť aj stĺpy, čím sa môže  dosiahnuť  zaujímavé architektonické stvárnenie.

Konštrukcia  železobetónovej dosky sa musí obaliť vhodnou izoláciou, aby sa zabránilo tepelnému mostu. Inak by vznikol práve kvôli tomu, že je súčasťou obvodovej steny.    

Osadenie dosky nad vchodom pomocou špeciálneho konzolového nosníka je finančne náročnejším riešením , ale tým sa akýkoľvek tepelný most úplne eliminuje. Na hornú časť striešky môže dať strešná krytina, prípadne ju opláštiť hydroizoláciou s následným oplechovaním.

Striešky nad dvere  pri staršom dome

Strieška nad vchodom sa dá zhotoviť aj pri existujúcom rodinnom alebo bytovom dome. Riešením je závesná konštrukcia pripevnená na obvodovú stenu typu LIGHTLINE.  Pri tomto riešení sa dajú použiť rôzne tvarované striešky , či už rovné alebo do poloblúka. Strieška je zakrytá akrylátovým sklom alebo lexanom. 

Ako riešiť dažďovú vodu?

Striešky majú vstavaný hliníkový odkvap a odtok dažďovej vody z ľavej a pravej strany , stenový hlinikový profil a skryté gumové tesnenie , vzpery sú vyrobené z nerezovej ocele.Striešky a bočné steny sú určené na samostatnú montáž - sú dodávané so súpravou nevyhnutného príslušenstva s návodom na montáž a používanie.Odvodnenie je dôležité riešiť z dôvodu, aby neprišlo k podmáčaniu základov.

Vaša strieška nad vchodom môže vyzerať rôzne, záleží len od toho pre aký materiál sa rozhodnete. Či to bude  hliníková , nerezová alebo pozinkovaná .